Horizon Trailers FTZGN 28MR 8K
×
Confirm Availability
×2025 Horizon Gooseneck Flatbed, 102"x28'
5' Dovetail With 2 Mountain Ramps, 2 - 8k Lippert Electric Brake Oil Bath Spring Axles, SPARE
GALLERY

| SPECIFICATIONS | |
| Color: | GREEN |
|---|---|
| Condition: | New |
| Gvwr: | 17900 |
| Model Year: | 2025 |
| MfrItemNo: | FTZGN-28'MR 8K |
| Price: | 15,673 |
| Status: | In Stock |
| Weight: | 5410 |
| SeoSlug: | trailer |
| LengthFtIn: | 102" |
| Vehicle Make: | Horizon Trailers |
| Vehicle Model: | FTZGN-28'MR 8K |
| Vin: | 3H7GF282XSR009047 |
| WidthFtIn: | 28' |
| Width: | 336 |
| Length: | 102 |
2025 Horizon Gooseneck Flatbed, 102"x28'
Our Price: $15,673

| SPECIFICATIONS | |
| Color: | GREEN |
|---|---|
| Condition: | New |
| Gvwr: | 17900 |
| Model Year: | 2025 |
| MfrItemNo: | FTZGN-28'MR 8K |
| Price: | 15,673 |
| Status: | In Stock |
| Weight: | 5410 |
| SeoSlug: | trailer |
| LengthFtIn: | 102" |
| Vehicle Make: | Horizon Trailers |
| Vehicle Model: | FTZGN-28'MR 8K |
| Vin: | 3H7GF282XSR009047 |
| WidthFtIn: | 28' |
| Width: | 336 |
| Length: | 102 |
Stock Number: HZ1050
5' Dovetail With 2 Mountain Ramps, 2 - 8k Lippert
Electric Brake Oil Bath Spring Axles, SPARE