RawMaxx FDXS24GN14K
×
Confirm Availability
×2025 RAWMAXX Flatdeck Gooseneck, 102" x 24'
2 - Electric Leaf Spring Brake Axles 7,000 lb. 16" Black Wheels with 4 - ST235/80R16 10 Ply Tires 12” x 14 lb. I Beam Frame 12” x 14 lb. I Beam Neck 16" Center Crossmembers 2” Rub Rail with Spools & Stake Pockets 2” Treated Wood Strait Deck With Slide Out Ramps Adjustable 2 5/16” Ball Coupler 3/8” Safety Chains 2 - 12,000 lb. Drop Leg Jacks LED Lights Powder Coat Paint 3EVGF2420S1123384 Shadow Grey AX1208 Maxx Ramps
GALLERY







| SPECIFICATIONS | |
| Color: | Gray |
|---|---|
| Condition: | New |
| Gvwr: | 14000 |
| Model Year: | 2025 |
| MfrItemNo: | FDXS24GN14K |
| Price: | 12,173 |
| Status: | In Stock |
| SeoSlug: | trailer |
| LengthFtIn: | 102" |
| Vehicle Make: | RawMaxx |
| Vehicle Model: | FDXS24GN14K |
| Vin: | 3EVGF2420S1123384 |
| WidthFtIn: | 24' |
| Width: | 288 |
| Length: | 102 |
2025 RAWMAXX Flatdeck Gooseneck, 102" x 24'
Our Price: $12,173







| SPECIFICATIONS | |
| Color: | Gray |
|---|---|
| Condition: | New |
| Gvwr: | 14000 |
| Model Year: | 2025 |
| MfrItemNo: | FDXS24GN14K |
| Price: | 12,173 |
| Status: | In Stock |
| SeoSlug: | trailer |
| LengthFtIn: | 102" |
| Vehicle Make: | RawMaxx |
| Vehicle Model: | FDXS24GN14K |
| Vin: | 3EVGF2420S1123384 |
| WidthFtIn: | 24' |
| Width: | 288 |
| Length: | 102 |
Stock Number: RM1112
2 - Electric Leaf Spring Brake Axles
7,000 lb. 16" Black Wheels with 4 - ST235/80R16 10 Ply Tires
12” x 14 lb. I Beam Frame
12” x 14 lb. I Beam Neck
16" Center Crossmembers
2” Rub Rail with Spools & Stake Pockets
2” Treated Wood
Strait Deck With Slide Out Ramps
Adjustable 2 5/16” Ball Coupler
3/8” Safety Chains
2 - 12,000 lb. Drop Leg Jacks
LED Lights
Powder Coat Paint
3EVGF2420S1123384 Shadow Grey
AX1208
Maxx Ramps